[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
Adsense Alternatifi Reklam Firmaları | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / Web Master / Adsense Alternatifi Reklam Firmaları

Adsense Alternatifi Reklam Firmaları

Adsense alternatifi reklam firmaları listemiz ile adsense onayı alamayan arkadaşlarımız için alternatif yollar göstereceğiz. Lakin bir rivayete göre eskiden başka reklam firmalarını kullananlar adsense onayından geçemiyormuş.

 1. Admatic
  Admatic Türk girişimcisi Admatic Medya A.ş tarafından kurulan reklam platformudur. Admatic’e kayıtlı 10.000’den fazla site bulunmaktadır. Onay süreci kolay olduğu için tercih sebebidir. Gösterim başına gelir elde edilen sistemde ziyaretçi sayınız yüksek ise tercih edebilirsiniz. Bu arada kontrol paneli çok kolaydır bir zamanlar denemiştim.
 2. Reklam Store
  ReklamStore admatic mantığı ile çalışmaktadır. Gösterim başına ücret vermektedir. Tıklanma başına ücret vermeyen reklamstore ile gelir elde etmek istiyorsanız ziyaretçi sayınızın fazla olması gerekmektedir. Öte yandan paneli ve onay süreci oldukça kolaydır. Türk firması olması da panelde size kolaylık sağlayacaktır.
 3. Gittigidiyor
  Gittigidiyor bildiğiniz üzere e-ticaret firması olarak faaliyetlerine devam etmektedir. İş ortaklığı sistemi ile ürünler web sitenizde reklam olarak yayınlanır ve size tıklama başına ücret eder. Oldukça iyi getirisi olsada iş ortaklığına kendinizi kabul ettirmeniz biraz zordur. Gittigidiyor firmasının kriterleri bir hayli fazladır. Tıklama başına 15 kuruş ödüyor ama 🙂
 4. Adhood
  Adhood firması Türk bir firması olmasıyla dikkat çekmektedir. Daha önce denemek amaçlı kullandığım bu firmadan hiç ödeme almadım. Panelleri hoşuma gitmişti şuan için panellerinin tasarımlarını bilmiyorum. Tıklama başına ödeme yapan adhood’un anlık istatistiklerini panelinden görebilirsiniz. Birçok reklam şekli bulunan adhood ile reklamın keyfini çıkarabilirsiniz.
  NOT: Şikayetvar Adhood Hesabı insanlar ödeme alamadıklarından yakınmışlar. İnce eleyin sık dokuyun.
 5. Adnimo
  2016 yılında kurulan bu firmayı ilk defa duyuyorum ve Türk firmasıymış bu firmaya da listemizde yer vererek alternatifleri çoğaltmak istedim. Tıklama başına ödeme yapıyor ve onay süreci kolaydır.
 6. Adcash
  Estonya merkezli olan adcash firması Türkiye’deki dostlarına önem verecek olsa ki Türkçe dil desteği getirmiştir. Adcash güvenilir bir kaynak olduğu için tercih sebepleri arasındadır. Önceden kullandığım adcashte Tıklama, gösterim, satın alma, anket, video izleme gibi bir çok seçenek mevcuttur. Dilediğinizi seçip reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz. +18 hariç tüm sitelere reklam yayınlayabilirsiniz.
 7. Propeller Ads
   Seneler önce kullandığım propeller ile şuanki propeller arasında oldukça fark var. Türkçe desteği getirdikleri sistemleri ile bizlere de hitap etmeye başlamışlar. Propeller kullanarak gösterim başına ücret alabilirsiniz. Web sitenizin hit sayısı yüksek ise tercih sebebi olabilir.
 8. CPM Fun
  İllegal siteleriniz için kullanabileceğiniz bir platformdur. Gösterim başı ve Tıklanma oranına bağlı olarak ücret ödemektedir. Daha öncelerde kullanmıştım. Türkce dil desteği yoktur. İngilizce bilgisine ihtiyacınız olacaktır.
 9. PopAds
  Hani şu film sitelerinde nereye tıklarsanız tıklayın yeni sayfada reklam açan sistem var ya işte o tam olarak popads. Türklerden ne küfür yedikleri belli değil ama çok sağlam reklam getirisi var. Daha önce denediğim için biliyorum. Tavsiye eder miyim ? Küfüre karşı alerjiniz yoksa kullanın 🙂
 10. Ligatus
  Türkiye de ofis açan ligatus makalelerinizin altına benzer makale gibi bir alan ekleyerek makale görüntüsünde benzer reklam yayınlar. Gelir oranı yüksek olan ligatus firmasına kabul edilmeniz biraz zordur. Çünkü genelde yüksek hitli siteler ile çalışırlar ve düzenli ödeme yaparlar. Kurumsal bir firma iseniz zaten onlar size teklif getirirler.
 11. Linkwise
  Linkwise firması komisyon usulü çalışmaktadır. Reklam verenlerinin tanıtımını yaptığınızda satışlardan ve kayıtlardan %10 – %15 arası komisyon elde edersiniz. Biriken bakiyeniz ödeme eşiğine ulaştığınızda banka hesabınıza havale edilir.
 12. Dgmax
  Dgmax performansa dayalı reklam firmasıdır. Tıklama, üyelik, satış başı gibi bir çok reklam seçeneği vardır. Genelde global anlamda reklam veren firmaların reklamlarını yayınlıyorsunuz. Onay süreci biraz zor olsa da kaliteli hit sayısı yüksek sitelerde onay pekte zor olmuyor.

Listemizin sonuna geldik arkadaşlar eğer eklemek istediğiniz alternatif adsense reklam kaynakları varsa yorum ile arkadaşlarımızla paylaşabilirsiniz.

Çok daha fazlası için abone olmayı unutmayınız.

Bir Önceki Makale  Blogger nasıl açılır ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir