[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
Facebook'a Sahte Haber Butonu Geliyor | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / Teknoloji / Facebook’a Sahte Haber Butonu Geliyor

Facebook’a Sahte Haber Butonu Geliyor

Facebook’a Sahte Haber Butonu Geliyor

Facebook’a Sahte Haber Butonu Geliyor. Yanlış duymadınız arkadaşlar artık facebook’ta içerikleri sahte haber olarak bildirebileceksiniz.

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden yapılan provokasyonlardan dolayı Almanya Facebook’a ceza kesebilir. Almanya, Facebook’a sahte haberler için politikaları gereği 500.000 € ceza kesmeye hazırlanıyor.

Facebook konuyla alakalı çalışmalara başlasa da Angela Merkel oldukça kararlı bir biçimde politikasını sürdürüyor. Facebook üzerinden paylaşılan her sahte haber için facebook’a 500.000 € dava açacağını belirtti.

Almanya Facebook’a 500.000 euro ceza kesecek

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformlarından biri olan Facebook bu sorunu atlatmak için paylaşılan içeriklerin altına Sorun bildir tarzında buton eklemeyi düşünüyor. Milyonlarca kullanıcısı olan Facebook’un bu sorunu nasıl aşacağı gerçekten düşündürücü olmasıyla dikkat çekiyor.

Öte yandan saniye bazında binlerce paylaşım alan Facebook’un sorunları cevaplayacak bir ekip kurması da kaçınılmaz bir yük olacaktır.

Almanya Başbakanı Angela Merkel sosyal platformları sürekli takip eden bir toplum haline gelindiği için bu tür sahte haberlerin ülkeyi politikayı zedeleyeceğini ve bunun için önlem aldıklarını belirtti.

Facebook konu ile alakalı Almanya’da ofis açması gerektiği için diğer ülkelerde konuyla alakalı talepte bulunabileceğinden dolayı ya Mark Zuckerberg kesenin ağzını açıp ülkelere ofis kuracak ya da Almanya pazarından çekilecek.

Bir Önceki Makale  Ücretsiz Online Facebook - Youtube Kapak Fotoğrafı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir