[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
Google Cloud ile Ücretsiz Vps Servisi | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / Web Master / Google Cloud ile Ücretsiz Vps Servisi

Google Cloud ile Ücretsiz Vps Servisi

Google Cloud ile Ücretsiz Vps Servisi alarak sanal sunucunuzu kurabilir web site ve uygulama çalışmalarınızı online düzenleyebilirsiniz.

Bir çok arkadaşımız çeşitli programları 7/24 çalıştırmak için veyahut web sitesi kurmak için vps sunucuya ihtiyaç duymaktadır. Bu arkadaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ücretsiz vps sunucusu nasıl alınır onu inceleyeceğiz.

 

Google Cloud ile Ücretsiz Vps Servisi nasıl alınır ?

Google Cloud Platform Kayıt adresine giriyoruz.


Try if tree butonuna basarak bir sonraki pencereye geçiş sağlıyoruz.

Bu ekranda Ülkeyi Türkiye seçip evet evet diyerek kabul et ve devam et butonuna basıyoruz.

 

Birinci görselde ki ad ve adres bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak doldurarak sayfayı aşağıya kaydırıyoruz ve kredi kartı bilgilerimizi giriyoruz. Kredi kartımızdan 1 dolar çekiyor ve daha sonra geri iade ediyor. Üye olduğumuzda ve kendimizi doğruladığımızda Google bize 300 dolar hediye ediyor içeride kullanabilmemiz için bunuda aşağıdaki görselden görebilirsiniz.

Daha sonra bu sayfaya yönlendirileceksiniz. Hesap ekstresine bakarak 1 dolar çekildiğini görebilirsiniz. Daha sonra iade işlemi yapılacaktır içiniz rahat olsun.

Sol üst taraftan menüyü açarak Compute Engine butonuna daha sonra Sanal makine örnekleri butonuna tıklıyoruz.Karşımıza çıkan ekrandan oluşturun butonuna tıklayarak bilgileri gireceğimiz ekrana yönlendirilmesini bekliyoruz.Resimde gördüğünüz seçeneklerde bir vps sunucu isterseniz aylık 120$ a tekabul ediyor. Ayarlarınızı yaparak oluştur butonuna basmanız yeterli olacaktır. Deneme sürümü bittikten sonra kullanmak isterseniz vps sunucunuzu sizden talep edeceği ücret 120 dolar olacaktır.

RDP yazısının yanındaki aşağı ok işaretine tıklayarak Windows şifresi belirle diyoruz.

Kullanıcı adı kısmını doldurduktan sonra belirle diyerek devam ediyoruz ve 2. pop-up ekranında şifremizi giriyoruz. Şifre ve kullanıcı adınızı bir yere not edin vps sanal sunumuza bu şifre ve kullanıcı adı yardımıyla bağlanacağız.

Daha sonra başlat çubuğundaki başlat butonuna basarak arama kısmına uzak masaüstü bağlantısı yazarak programımızı açıyoruz.

Buraya şifre almadan önceki ekranda yer alan İP adresini yazıyoruz. ve bağlan diyoruz. Daha sonra bizden kullanıcı adı ve şifremizi isteyecektir. Buraya not ettiğiniz bilgileri girerek vps sunucumuza bağlanıyoruz.

Karşınızıa Local Server ekranı gelecektir ilk açılışta Sol menüden Local Server butonuna tıklıyoruz ve daha sonra 1 numara ile gösterdiğim IE Enhanced Security Configuration butonuna tıklayarak iki seçeneği de Off konumuna getiriyoruz.

Bu işlemleri eksiksiz ve sırasıyla yaptıktan sonra artık vps sunucunuz hazır dilediğiniz programı indirebilir sisteminizi gönlünüzce kullanabilirsiniz.

Bir Önceki Makale  Adsense Alternatifi Reklam Firmaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir