[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
Google Transit artık Türkiye'de | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / Teknoloji / Google Transit artık Türkiye’de

Google Transit artık Türkiye’de

 

Google Transit artık Türkiye'de
Google Transit artık Türkiye’de

Google Transit artık Türkiye’de yanlış duymadınız Google Haritaların yeni özelliği olan Transit Ankara ve İstanbul’daki toplu taşıma bilgilerini Tablet, telefon, bilgisayaramıza aktarıyor.

Türkiye’de kullanıma açılan Google Transit sayesinde daha öncesinde bir yerden başka bir yere otomobille seyahat etmek için yol tarifi alınabiliyordu. Bu özelliğine bir yenisini ekleyen Google Transit otomobili olmayan kullanıcılarını da düşünmüş olsa gerek.

Google artık kullanıcılarının gitmek istedikleri yerlere ulaşım sağlamaları için kullanabilecekleri Tramvay, metro, metrobüs, otobüs, vapur gibi toplu taşıma araçlarının güzergahlarını ve durak bilgilerini Google Haritalar üzerinden aktarabilecek.

Günümüz Türkiye’sinde özellikle turistik bölgelerde turist dolandırıcılığı popüler olsa da artık Google Haritalar bunun önüne geçecek.

Bu iki metropol şehir Ankara ve İstanbul turistik açıdan bakıldığında gerek turizm gerekse iş amaçlı bir çok turist çekmektedir. Bu sayede ülkemizi ziyaret eden turistler istediklere adreslere, yeme içme mekanlarına, eğlence mekanlarına, tarihi ve turistik yerlere toplu taşıma araçları ile ulaşabileceklerdir.

İstanbul da otobüs, metro, tramvay, marmaray, vapur ve bazı dolmuş hatlarının bilgileri yer almaktadır. Ankara da ise sadece Otobüs ve metro bilgisi bulunmaktadır.

Google Transit toplamda bünyesinde Türkiye içindeki 1100’den fazla hat bilgisini barındırmaktadır.

Google Transit Nasıl Kullanılır ? adlı makalemizi okuyarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bloguma abone olarak yeni paylaşımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir Önceki Makale  Apple iOS 10.2 sürümünü yayınladı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir