[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
SiteMetrics Seo uygulaması | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / Seo / SiteMetrics Seo uygulaması

SiteMetrics Seo uygulaması

SiteMetrics Seo uygulaması adlı makalemizde sizlere google chrome ve firefox eklentisi olan bir uygulamayı tanıtacağız. Uygulamamız bizlere sitemize ait meta etiketler aracılığı ile girilmiş bilgilerin son halini göstermektedir.

Öncelikle uygulamayı aşağıdaki adreslerden indirelim.

SiteMetrics Seo Firefox Eklentisi: İndir

SiteMetrics Seo Chrome Eklentisi: Web sitesi şuan için çalışmamaktadır. Orjinal sayfası sitemetrics.de

SiteMetrics Seo uygulaması
SiteMetrics Seo uygulaması

Site Metrics Seo Kullanımı:

Title: Sayfa ve yazı başlığınız 65 karakteri geçmesin. Geçtiği takdirde sadece 65 karakterini indexler ve devamı … olarak gözükür.

Description: Sayfa ve yazı için girdiğiniz açıklamanın özgün bir şekilde yazılması gerektiğini bilmeyen yoktur. Google indexi için bu açıklama 165 karakteri aşmamalıdır. 165 karakteri geçtiği takdirde sadece 165 karakterini indexler devamı … olarak gözükür.

Robots: Arama motorlarının sitenizi indexlemesini ve takip etmesini isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Bu menü sizlere seçiminizi göstermektedir.

Keywords: Yazı ve sayfalarınızın anahtar kelimeleri içeriklerinizin google aramalarında bulunmasını kolaylaştırır. Ön görülen anahtar kelime sayısı 5 tir.

URL: Web sitenizin ana sayfa urlsini göstermektedir.

Meta-Language: Web sitenizin meta açıklamalarının hangi dilde olduğunu gösterir.

HTML-Lang: Web sitenizin hangi dilde olduğunu arama motorlarına bildirir.

Content-Type & Charset: İçerik tipini ve içerik kod olarak yazı türünü göstermektedir. Bu meta etiketi girmediğiniz taktirde arama botları site içeriğini ISO-8859-1 gibi düşünüyor. Site içeriğiniz türkçe ise UTF 8 olarak tanımlatmak zorundayız.

Canonical: Yazdığınız içeriğe 2. bir link vermek isterseniz bu meta tag etiketini kullanmalısınız. WordPress kullanıyorsanız Yoast eklentisi bu istediğinizi kendisi otomatik olarak yerine getiriyor. Eklentiyi kurup daha sonra içeriği düzenleme alanına gelip canonical url kısmından baz almasını istediğiniz linki eklemeniz yeterli olacaktır.

URL: site içi kaç url’ye sahip olduğunuzu göstermektedir.

Tüm bu meta tag etiketlerini aktif hale getirmek için META TAG etiketleri nedir ? Nasıl yapılır ? adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Bir Önceki Makale  Amazon.com ücretsiz backlink almak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir