[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
Türkiye'de UBER yasaklandı | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / Teknoloji / Türkiye’de UBER yasaklandı

Türkiye’de UBER yasaklandı

Türkiye’de UBER yasaklandı

Türkiye’de UBER yasaklandı evet yanlış duymadınız. Türkiye’de Uber yasaklandı.

Dünya çapında faaliyet gösteren Uber geçtiğimiz yıl başlangıç olarak İstanbul’u seçmiş ve kısa süre önce faaliyetlerine başlayarak insanların yol ücretlerini bölüşmesi için uygulamasını Türkiye’de aktif etmişti.

Dünyanın pek çok ülkesinde kullanılan uber insanların kişisel taksi ihtiyacını karşılayarak hem insanların para kazanmasını hem de taksi ücretlerini en aza indirilmesini sağlıyordu.

Dünyada çok sevilerek kullanılan ve kullanıldığı ülkede kimsenin ses çıkarmadığı bu uygulama Türkiye’de neden yasaklandı ?

Türkiye’de uygulamanın kullanılmasına başlanmasından kısa bir süre sonra hızla büyüyen kullanıcı kitlesine sahip olan uber Emniyet Genel Müdürlüğü‘ne yapılan çok fazla şikayetten ötürü yasaklandı.

Bizim anladığımız kadarıyla Taksicilerin durumdan hoşnut olmayıp yaptıkları şikayetlerden ötürü EGM yasaklandığı hakkında bildiriyi yayınladı.

Uber’e Yasaklamasının şartları nelerdir ?

Uber uygulaması ve web sitesi hala aktif halde çalışmakta olup EGM Trafik polisleri tarafından kişisel taksicilik yapan yani aracıyla yolcu transferi yapan kişiler yakalandığı takdirde ceza verilecek.

EGM konuyla ilgili yayınladığı bildiri ve açıklamalarında Uber’in Türkiye’deki kurallara uymadığını ve konuyla alakalı korsanlara uygulanan cezai işlemlerin uygulanacağı bildirildi.

Uber uygulaması kullananlar ne kadar ceza ödeyecek ?

Trafikte uber uygulaması ile yolcu taşıyan uygulamalar

  1. yakalanmalarında 2532 TL
  2. yakalanmalarında 4022 TL

Araçlar 60 gün trafikten men edilecek. Yolcu taşıyan kişilerin araçları çekilecektir.

Öte yandan bu uygulama ile yolcu taşıyan değil uygulamayı kullanan kişiler tespit edildiği takdirde kişiye 281 TL idari para cezası kesileceği açıklandı.

 

Bir Önceki Makale  Galaxy S8 piyasaya eğimli ekranla çıkacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir