[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
Wordpress 404 Sayfalarını Anasayfaya Yönlendirme | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / WORDPRESS / WordPress 404 Sayfalarını Anasayfaya Yönlendirme

WordPress 404 Sayfalarını Anasayfaya Yönlendirme

Wordpress 404 Sayfalarını Anasayfaya Yönlendirme
WordPress 404 Sayfalarını Anasayfaya Yönlendirme

WordPress 404 Sayfalarını Anasayfaya Yönlendirme  adlı makalemizde sizlere Google Search Console’da çıkan 404 hatalarınızı düzeltme fırsatı tek tek uğraşarak bu hata kodlarının düzeltilmesi olabildiğince zor bir işlemdir.

Google hata veren web sayfasını sevmediği gibi ceza vermekten de çekinmemektedir. Ne kadar çok hataya sahip iseniz sıralamanız o kadar aşağıya çekilir.

404 hatası veren sayfalarımızı tek tek düzeltmek yerine WordPress admin paneli üzerinden yazacağımız bir kod dizini sayesinde direk istediğimiz sayfaya yönlendirme yapalım. Google arama motoru geldiği zaman direk ana sayfamızı görüntülesin.

Şimdi öncelikle wordpress admin panelinize giriş yapınız. Daha sonra Admin Paneli >> Görünüm >> Düzenleyici menüsüne gidelim. Oradan 404.php seçeneğini sağ menüden seçelim.

İçeriğin en üstüne yukarıdaki kodu yapıştırıp kaydet diyelim. Daha sonra Google Search Console Hata bölümündeki 404 hatası veren sayfanıza tıkladığınızda açılan sayfa gözükmeden otomatik olarak ana sayfaya yönlendiğini göreceksiniz.

404 Not Found hatasını bu sayede çözmüş oldunuz.

Bir Önceki Makale  WordPress çift başlık sorunu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir