[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
WordPress Admin Bar Kaldırmak | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / WORDPRESS / WordPress Admin Bar Kaldırmak

WordPress Admin Bar Kaldırmak

WordPress Admin Bar Kaldırmak için bir çok yöntem mevcuttur. Eklenti ile yada direk kod ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

WordPress admin bar kaldırmak özellikle web sitesinde üyelik sistemi kullanan kişilerin kullanıcılarına admin barını göstermek istememeleri en doğal haklarıdır. Çünkü admin panele bağlantı sağlamalarını hiçbir zaman istemezler. Ama sistemin wordpress olduğunu bilen ve biraz bilgili bir kişi url çubuğuna siteadi.com/wp-admin yazdığında admin panele yine bağlanır.

Admin panele kimsenin ulaşmasını istemiyorsanız sadece siz bilin istiyorsanız admin paneline bağlandığınız wp-admin yolunu istediğiniz isim yapmak için WordPress admin panel yol ve url adresini değiştirmek adlı makalemizi incelebilirsiniz.

Admin barı kaldırmak için 2 yöntem mevcuttur.

  1. Eklenti yardımıyla zahmetsizce kaldırmak
  2. Kod yardımıyla kaldırmak (tavsiye edilir.)

Eklenti ile wordpress admin bar kaldırmak

Eklenti ile wordpress admin barı kaldırabilirsiniz. Lakin her eklentinin web sitenizi yavaşlatacağını daha önceki makalelerde sizlere anlatmıştım. Eklenti ile kaldırmayı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Basit bir kod yapısıyla bu işi çözmemiz daha sağlıklı olacaktır. Yine de ben pek anlamıyorum diyen arkadaşlar için aşağıda bir kaç eklenti sıralayacağım.

  1. Hide Admin Bar 20.000+ eklenti kullanım sayısı
  2. Remove Admin Bar 10.000 + eklenti kullanım sayısı
  3. Auto Hide Admin Bar 5.000+ eklenti kullanım sayısı
  4. Hide Admin Bar From Front End 2.000+ Eklenti kullanım sayısı

Kod yardımıyla wordpress admin bar kaldırmak

Ben eklenti kullanmam düzenleme yapacak kadar bilgim var diyorsanız web sitesinin hızı düşmesin ama admin barda olmasın diyorsanız aşağıda vereceğim kodları uygulamanız gerekmektedir.

Admin Dışındaki Tüm Kullanıcılar İçin Admin Bar Kaldırma

Ftp bağlanarak public_html/wp-content/themes/temaadi/functions.php dosyasını açın ve en altına aşağıdaki kodları yapıştırın ve kaydedin. Sizin dışınızda kimse artık admin barını göremeyecektir.

Admin Dahil Tüm Kullanıcılar İçin Admin Bar Kaldırma

Bunaldım admin bardan görmek istemiyorum diyorsanız sizde dahil herkes için admin barı kaldırmak mümkündür. Tekrar ftp ile sunucumuza bağlanarak public_html/wp-content/themes/temaadi/functions.php dosyasının en altına aşağıdaki kodları yapıştırıp kaydedin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık admin barı görmeyeceksiniz. Geri almak için eklediğiniz kodları silmeniz yeterli olacaktır.

 

Bir Önceki Makale  WordPress için sıkça sorulan sorular sayfası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir