[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
WordPress Facebook İle Giriş Yap Eklentisi | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / WORDPRESS / WordPress Facebook İle Giriş Yap Eklentisi

WordPress Facebook İle Giriş Yap Eklentisi

WordPress Facebook İle Giriş Yap Eklentisi

WordPress Facebook İle Giriş Yap Eklentisi adlı yazımızda sizlere WordPress ile kurulmuş web sitenize facebook ile nasıl giriş yapılacağını anlatacağım.

Gelişen teknoloji ile birlikte web siteleride hızla ilerlemeye devam ediyor. Web sayfalarının vazgeçilmezi haline gelen kolay üyelik yöntemlerinden biriside Facebook ile üye olma ve giriş yapmadır. Büyük firmaların çoklukla kullandığı bu özelliği hepimiz web sitemize entegre etmek istemişizdir. İnternette dolanırken bir çok olumsuz sonuçlar alındığını ve olayın bayağı zorlaştırıldığının farkına vardım. Bu yüzden sizler için bu yazıyı yazıp kolay bir yöntem anlatacağım.

Facebook ile giriş yap

İlk olarak aşağıdaki adresten Nextend Facebook Connect eklentisini indirip kuruyoruz. Gönlünüz rahat olsun tamamen ücretsizdir.

Nextend Facebook Connect eklentisini İNDİR/DOWNLOAD

Eklenti nasıl kurulur ?

  1. Yukarıdaki linkten uygulamayı bilgisayarınıza indirip zip arşivinden çıkartınız.
  2. Çıkartmış olduğunuz dosyayı Ftp programı yardımıyla  ‘/wp-content/plugins/’ adresine yükleyiniz.
  3. WordPress admin panelinize girerek Eklentiler menüsünden eklentiyi etkinleştiriniz.

Eklenti ayarları nasıl yapılır ?

Admin panelinden Settings//Ayarlar » Nextend FB Connect menülerini takip ederek eklenti sayfasına ulaşınız. Bu ekranda  Facebook Developers sayfasında oluşturacağımız uygulama/Apps bilgilerini dolduracağız.

Öncelikle Facebook Developers adresine gidiyoruz.

  1. Uygulamalarım butonuna basarak pencereyi açıyoruz.
  2. Yeni bir Uygulama Ekle butonuna basıyoruz.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra Yeni Bir Uygulama Ekle butonuna bastığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

Bu ekrandaki bilgileri dolduruyoruz. Ekran Adı: web sitenizi yazabilirsiniz. E-posta: Geçerli bir eposta adresi kullanınız. Kategori: Web sitenize yakın bir kategori seçiniz.

Uygulama Kodu Oluştur butonuna bastıktan sonra karşımıza Ürün Kurulumu ekranı çıkacaktır. Daha sonra buradan Facebook Girişi/Facebook Login sekmesinin yanındaki Başla/Start butonuna basıyoruz. Karşımıza çıkan aşağıdaki ekrandaki tüm ayarlar resimdeki gibi olsun ve Valid OAuth redirect URls kısmına web site adresinizi başında http:// protokolü koyarak giriniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra Sol menüden AYARLAR sekmesine gelelim ve ekrandaki bilgileri web sitemizdeki eklenti ayar sayfasına yapıştıralım.

Uygulama KoduFacebook APP ID

Uygulama Gizli = Facebook APP Secret

Daha sonra hiçbir ekrana dokunmadan kayıt edelim.

Facebook Login butonunu http://www.siteadi.com/wp-login.php ekranında görebilirsiniz. Bu butonu anasayfadaki giriş yap penceresine eklemek isterseniz. Giriş yap eklentinizin bağlı olduğu .php dosyasında istediğiniz yere eklenti dosyası içindeki kodları yapıştırabilir. Üye ve ziyaretçilerinize kolaylık sağlamış olabilirsiniz.

Facebook Giriş Yap eklentiniz hayırlı olsun. WordPress hakkında güncel bilgileri takip etmek için lütfen abone olunuz.

 

Bir Önceki Makale  WordPress Toplu Silme İşlemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir