[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
Wordpress Jetpack Eklenti Hataları | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / WORDPRESS / WordPress Jetpack Eklenti Hataları

WordPress Jetpack Eklenti Hataları

Wordpress Jetpack Eklenti Hataları
WordPress Jetpack Eklenti Hataları

WordPress Jetpack Eklenti Hataları adlı makalemizde sizlere jetpack kullanmaya başlamadan önce karşınıza çıkabilecek olası hatalar için çözüm yollarını anlatacağım.

Not: Eğer isimtescil sunucularını kullanıyorsanız. Ne yaparsanız yapın Jetpack uygulamasını kullanamazsınız.

 

  1. Hata Kodu

Jetpack‘in kullanılabilmesi için web sitenizin herkesin erişimine açık olması gerekir: site_inaccessible

Hata detayları: The Jetpack server was unable to communicate with your site [HTTP 404]. Ask your web host if they allow connections from WordPress.com. If you need further assistance, contact Jetpack Support: http://jetpack.me/support/

Jetpack site_inaccessible hatası çözümü 1. yolu:

Ftp‘den wordpress’in kurulu olduğu ana dizine bağlanıp .htaccess dosyasını masa üstüne indirip düzenliyoruz. Eğer .htaccess dosyası sunucuda yok ise kendiniz oluşturun içine aşağıdaki kodları ekleyin.

NOT: Jeckpack menüsünden tekrar denediğinizde bağlanmıyorsa eklentiler menüsüne gidin. Ekranın üstünde jetpack menüsü otomatik açılacaktır. Oradan bağlan butonuna basıp deneyiniz. Şu sıralar buga giriyor eklenti.

Jetpack site_inaccessible hatası çözümü 2. yolu:

Yukarıdaki kod parçacığı bir etki etmez ise aşağıdaki kod parçacığı ile değiştirin.

NOT: Jeckpack menüsünden tekrar denediğinizde bağlanmıyorsa eklentiler menüsüne gidin. Ekranın üstünde jetpack menüsü otomatik açılacaktır. Oradan bağlan butonuna basıp deneyiniz. Şu sıralar buga giriyor eklenti.

Jetpack site_inaccessible hatası çözümü 3. yolu:

Admin menüsünden Eklentiler > Düzenleyici kısmına gidiyoruz. Sağ üst köşeden Jetpack by WordPress i seçip git diyoruz. Sayfa yenilendikten sonra ekranın gelmesini ve kodların gelmesini bekliyoruz.

Daha sonra CTRL+F kombinasyonu yardımı ile site içinde arama yapmak için penceremizi açıyoruz.

Arama sekmesine BASE yazıp arama yaptırıyoruz. (Arama başarısız olursa kod ekranını aşağıya doğru indirerek kodları takip ederek BASE yazısını bulabilirsiniz.)

Bu kod parçacığından https:// yani güvenli bağlantı sağlamaya çalışan bu linkten “s” harfini siliyoruz. Kodumuz aşağıdaki gibi olacak.

Bu işlem tamamlandıktan sonra ekranın altındaki Dosyayı güncelle butonuna basıyoruz. Güncellemeyi yaptıktan sonra jetpack uygulamasına basıyoruz ve bağla diyoruz.

Artık Jetpackinizi güvenle kullanabilirsiniz. Takıldığınız yerler olursa yorum kısmından sorularınızı yöneltebilirsiniz. Blogumuza abone olarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Bir Önceki Makale  Wordpress eski yazılarınızı sosyal medyada otomatik paylaşmak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir