[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
Yandex Mail ile kurumsal mail hesabı almak | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / Genel / Yandex Mail ile kurumsal mail hesabı almak

Yandex Mail ile kurumsal mail hesabı almak

Yandex Mail ile kurumsal mail hesabı almak
Yandex Mail ile kurumsal mail hesabı almak

Yandex Mail ile kurumsal mail hesabı almak için öncelikle domain adresinizin olması gerekmektedir. Alanadi.com uzantılı mail adresi almak artık çok kolay

Yandex Mail sistemi sizlere ücretsiz mail hesabı sunmasının yanı sıra SSL sertifikası ile de mail güvenliğinizi sağlıyor. Sizin sadece yandex ve domain ile sunucu üzerinde bir kaç ayar yapmanız gerekmektedir.

Kurumsal mailinizi isterseniz arayüzü oldukça basit olan Yandex Mail üzerinden, isterseniz ise Outlook üzerinden kullanabilirsiniz.

Kurumsal Mail için Domain(alan adı) Almanız gerekmektedir. Bu alan adlarını bir çok yerden temin edebilirsiniz.

Yandex sayfasına girerek öncelikle yandex’e normal bir hesap ile üye oluyoruz. Daha sonra üyeliğimiz ile yandex maile giriş sağlayarak Yandex Kurumsal adresine gidiyoruz. Domain adınızı başında www. olmadan (siteadi.com) buraya yazıyorsunuz.

 

 

Domain ile Kurumsal Mail oluşturmak

Domain üzerinden kayıt yapmak isterseniz domain sağlayıcınızın paneline bağlanarak ns yönlendirmenizi standarttan çıkartıp dns1.yandex.net – dns2.yandex.net adresine yönlendiriyoruz ve ekranın altındaki Alan adının sahibini kontrol et butonuna basıp onaylamasını bekliyoruz. Son zamanlarda buga giriyor 4 5 dakika bekledikten sonra sürekli tuşa basarsanız onaylanıyor.

Bu seçeneği uygular iseniz alanadi.com adresine ziyaretçileriniz girdiğinde web sitenize ulaşamazlar. Web sitesi kullanmayı düşünenler 2. seçeneği uygulasınlar.

Hosting + Domain ile Kurumsa Mail Oluşturmak

Bu yöntem ile hem web sitenizi hem mailinizi kullanmış olursunuz. Mail hostinglerine ücret ödemeden kurumsal maile sahip olabilirsiniz.

Bilgisayarın masa üstüne Notepad dosyası açıyoruz ve içerisine 2 numarada yer alan kodları yazıyoruz. Daha sonra farklı kaydet diyerek 1 numaradaki sonu .html ile biten kodu isim olarak verip kaydediyoruz. Daha sonra hosting(sunucu)’e giriş sağlıyoruz ve ana dizinimize .html ile biten dosyamızı yüklüyoruz.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra 3. adıma geçerek Cpanelimize bağlanıyoruz. Cpanel üzerinden Domains sekmesinin altında yer alan Zone Editör kısmını buluyor ve açıyoruz.

+Mx Record butonuna basıyoruz. 1. kutuya(tam sayı kutusu) 10 yazıyoruz. 2. kutuya(tam sayı kutusu) mx.yandex.net yazıyoruz ve kaydediyoruz.

Kaydettikten sonra aynı ekranda yer alan Yönet butonuna tıklıyoruz. Aşağıdaki gibi mx bölümünü seçiyoruz.

Daha sonra mx.yandex.net yazan ayar dışındaki tüm mxleri kaldırıyoruz. Sadece yandex mxlerini bırakıyoruz.

Kurumsal Yandex adresine tekrar giderek doğrulama için butona basıyoruz ve Kurumsal mailimiz hazır. Şimdi ne yapacağız.

Yukarıda gördüğünüz gibi alan adı bağlandı diyor. Şimdi E-posta hesabı ekle diyelim. Ve istediğiniz mail adresinin @ bölümünden önce gelecek ön ekini yazalım ve şifresini belirleyelim. Ekle butonuna bastığınızda Mail hesabı açılmış olacaktır.

Yandex Kurumsal Mail Aktifleştirmek

Yandex Mail adresine giriş sağlıyoruz. Sağ üst köşedeki profil resmine tıklayarak menüyü açıyoruz ve Kullanıcı Ekle diyoruz. Yeni açtığınız mail adresi ile hesabımıza giriş yapıyoruz. Ad, Soyad, Doğum tarihi, Cinsiyet, Gizli Soru seçeneklerini doldurarak captcha kısmında yazanı kutucuğa yazıyoruz. Kaydı tamamla diyerek mail adresimize giriş yapıyoruz. Artık mail hesabınız tamamıyla aktif olmuş durumdadır.

Yandex Mail ile kurumsal mail hesabı almak işlemleri tamamladıktan sonra ben yandex arayüzüne alışamam, outlook kullanmayı biliyorum diyenler Outlook Kurumsal Yandex Mail Kurulumu adlı makalemizi inceleyerek kurulum işlemlerini tamamlayabilir outlook üzerinden kurumsal mailinizi kullanabilirsiniz.

 

Bir Önceki Makale  1-50 Arası Asal Sayıları ve Toplamını Bulan Program C#

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir