[Web Master ve Wordpress Bilgi Paylaşım Blogu | Etkisizeleman.com]
Yerli Arama Moturu Geliyor | Web Master - Wordpress ve Seo Blogu |
Anasayfa / Teknoloji / Yerli Arama Moturu Geliyor

Yerli Arama Moturu Geliyor

Yerli Arama Moturu Geliyor

Yerli Arama Moturu Geliyor Ulaştırma bakanı Ahmet Arslan, Türkiye’nin kendi arama motorunu kurması gerektiğini dile getirdi. Konuyla alakalı çalışmaların başladığını belirten Arslan Türkiye’nin de artık arama motoru olacağını açıkladı.

Google, Yandex gibi arama motoru devlerinden sonran sırada Türk arama motoru devi meydana gelecek. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının konuya destek vermeleri için Türk yapımı arama motorunu kullanmaları düşünülüyor.

Bakan Arslan Türkçe arama motoru kullanmanın önemini vurgularken “Hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz” demekten kaçınmadı.

Manisa Soma Karayollarında yaptığı incelemelerden sonra konuk olduğu Manisa Medya TV’de konuk olduğu canlı yayında spikerin sorduğu iletişim ve haberleşme sorularından sonra teknolojide ilerleme kaydettiğimizi açıkladı.

Bakan arslan’ın yaptığı açıklama olan “Siz sadece lokal bir çalışma yaparsanız, dünya ile entegre olmazsanız istediğiniz verimi ve sonucu alamazsınız. Bizim kesinlikle bu sektörde ister web adreslerinde olsun ister internette yaptığınız işlemlerde olsun dünya ile entegrasyonda taviz vermeden, ancak hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz.”

Bakan Arslan, Türkiye de yapılan teknoloji verilerinin saklanması ile ilgili çalışmalar yapıldığını ve bu konuda devlet teşvikinin olduğu belirtti.

Bir Önceki Makale  İnstagram 2016'nın en popüler mekanlarını açıkladı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir